24538

Yönetim Kurulu


 inci tüney, incituney, yönetim kurulu, board member

 

İnci TÜNEY

2003 yılında Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümünü bitirdi. 2005 yılında Ege Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Hidrobiyoloji Bilim Dalı’nda Yüksek lisanını, 2011 yılında ise Doktorasını kahverengi alglerin filogenetiği üzerine çalışmalar yaparak tamamladı. Post-doktorasını Woods Hole Oceanographic Institution’da mikroalglerin toksisitesi ve moleküler yöntemlerle tiplendirilmesi üzerinde 3 farklı projede çalışarak gerçekleştirdi.

2006-2011 yılları arasında Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümünü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Bir yıl süreyle Yeditepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Mikrobiyoloji Anabilim Dalında iki farklı projede Araştırmacı olarak çalışmalarını sürdürdü.


2011 yılından bu yana Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümünü’nde Yardımcı Doçent olarak çalışmakta, Deniz Biyolojisi ve Moleküler Biyoloji konularında lisans ve lisansüstü derslerini yürütmektedir.

Ulusal ve Uluslararası toplantılarda sunulmuş 20 bildirisi ve yurt içi ve yurt dışı dergilerde yayınlanmış 11 makalesi bulunmaktadır.

zafer kızılkaya, zaferkizilkaya,, yönetim kurulu, board member

 

Zafer KIZILKAYA

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden Kıyı Alanları Yönetimi üzerine Yüksek Lisans yaptıktan sonra, Zafer Kızılkaya’nın 1993 yılında tropikal mercan resifleriyle başlayan macerası, kısa zamanda bir tutku olmanın ötesine geçti. 1994’de Sualtı Araştımaları Derneği SAD’ın kurucu üyesi olarak özellikle sualtı mağaralarının araştırılmasıyla ilgili projelerde çalıştı. 1995 yılında Endonezya’nın Sulawesi adasındaki sualtı araştırma projelerinde çalışmaya başlayan Zafer Kızılkaya’nın objektifi, sualtının sınırsız biyolojik zenginliklerini kaydetmeye başladı. Dünyadaki en zengin sualtı biyolojik çeşitliliğine sahip Endonezya-Filipinler-Avustralya üçgeni başta olmak üzere dünya okyanuslarında çeşitli bilimsel araştırma projeleri ve National Geographic Society için sualtı ve su üstü çekimler yapan Zafer Kızılkaya’nın, Atlas Dergisi ağırlıklı 50 den fazla yayınlanmış makalesi bulunuyor.

2007-2012 arasında Akdeniz foku Badem’in rehabilitasyonu ve sonrasındaki takibi ile ilgili çalıştı. 2010 yılında Gökova Körfezi’nde Balıkçılığa Kapalı Alanlar Yaratılması Projesinin yürütücülüğünü yaptı. Akdeniz Koruma Derneği’ni temsilen 2012 Marsh Award for Marine Conservation Leadership ödülünü kazandı.

 Elizabeth_Grace_Tunka_ERONAT, yönetim kurulu, board member  

Elizabeth Grace Tunka ERONAT 

2005 yılında Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’ne başladı. 2009 yılında aynı fakültenin “Deniz ve İçsu Bilimleri Teknolojisi” bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Su Ürünleri Temel Bilimler Ana Bilim Dalı yüksek lisans programına başladı ve 2012 yılında yüksek lisansını bitirdi. Ayrıca Permakültür Tasarım Sertifikasına ve CMAS 2 yıldız dalıcı ehliyetine sahiptir.

   

 

mert ardar, yönetim kurulu, board member  

Mert ARDAR 

12 Ağustos 1989 yılında Çanakkale’de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğretimini Türkiye’nin çeşitli illerinde tamamlayıp 2009 senesinde Ege Üniversitesi Su Ürünleri Bölümü’ne girmiş ve Temel Bilimler Bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir.

Lisans tezi için ÖÇKA (Özel Çevre Koruma Alanı) olan Boncuk Koyunda, Kum Köpekbalıklarının Gözlemi üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Eğitimi boyunca Su Ürünleriyle ilgili kurumlarda stajlar yapmış, üniversitenin çeşitli topluluklarına katılmış, Bisiklet Topluluğu eğitmenliği ve yönetim kurulu üyeliği yapmış, çeşitli derneklerde gönüllülük ve sosyal faaliyetlerde bulunmuştur.

Kampçılık, trekking, bisiklet, tüplü dalış, fotoğrafçılık ilgi alanları arasındadır. İlerleyen senelerde denizel ekosistem, kıkırdaklı balıklar, doğa koruma ve balıkçılık üzerine çeşitli konularda çalışmalar yapmak istemektedir.